معرفی واحد فرانسه

بخش فرانسه موسسه زبان های خارجه پارس که فعاليت خود را از سال 1387 آغاز کرده، با مديريت و کادر آموزشي برجسته و حرفه‌اي و سال‌ها تجربه، يکي از بالا‌ترين سطوح کيفيت آموزش زبان فرانسه را به زبان آموزان ارائه مي‌دهد. رمز موفقيت اين واحد رويکرد علمي و فرهنگي در زمينه آموزش زبان فرانسه به فارسي زبانان و همچنين آماده سازي اساتيد با جديد‌ترين و کارآمد‌ترين روشهاي تدريس است. يکي ديگر از ويژگي‌هاي اين واحد برخورداري از سيستم آموزشي، و آزمون‌هاي مناسب براي هر مقطع آموزشي است. بخش فرانسه موسسه پارس پذيراي تمامي علاقمنداني است که مي‌خواهند با زبان فرانسه و فرهنگ اين کشور آشنا شده و دانسته‌هاي خود را در اين زمينه افزايش دهند. اين واحد سعي دارد بر پايه متودي مکالمه محور و با بهره گيري از منابع کمک آموزشي از قبيل مجلات، فیلم های آموزشی، کتاب‌هاي داستان و همچنين کتاب‌هاي درسي، مهارت زبان آموزان را در امر مکالمه و يادگيري گرامر و واژگان قوت بخشيده و آنان را براي آزمون‌هاي بين المللي آماده کند.

دوره های Taxi

مجموعه کتاب آموزش فرانسه Le Nouveau Taxi یكي از معتبرترین و پر طرفدار ترین و جذابترین کتابهای آموزش زبان فرانسه است كه براي گروههای سنين نوجوانان و بزرگسالان در نظر گرفته شده است. این کتاب در 4 جلد به صورت بسيار اصولی طراحي و تنظيم شده است، به طوری كه هر جلد مجوعه کتاب Le Nouveau Taxi در برگيرنده يكي از سطوح بین المللی (A1/A2-B1/B2-C1/C2) آموزش زبان فرانسه می باشد. اين مجموعه همراه با سي دي صوتي و تصويري با كيفيت بسيار بالا، كه زبان فرانسه را گام به گام از مبتدي تا پيشرفته به طور سريع و بسيار موثر به زبان آموزان آموزش خواهد داد، ارائه می شود. آنچه اين روش آموزشی را از ديگر متدهاي آموزشي متمايز مي‌سازد، آن است كه به صورت ساده و روان و به طور همزمان بر چهار مهارت زباني تكيه داردو زبان آموز علاوه برآنكه بعد از به پايان رساندن كتاب اول، به راحتي قادر به صحبت كردن است بلكه اين توانايي را نيز دارد تا نامه و يا متني را به زبان فرانسه بنويسد و يا متني نه چندان راحت را به زبان فرانسه بفهمد و مكالمات روزمره فرانسویان را با لهجه اي كاملأ صحيح بكار برد. در اين متد، زبان آموزان هستند كه نقش اصلي را در كلاس ايفا مي كنند، و اكثر فعاليت‌هاي كلاسي، گروهي خواهد بود در نتيجه مكالمه ی زبان آموزان روز به روز تقويت مي‌شود. ناگفته نماند كه اين روش آموزشي براي زبان آموزاني كه قصد مهاجرت به كشورهاي فرانسه زبان را دارند، متدي بسيار مناسب خواهد بود.

دلیل انتخاب این مجموعه ی آموزشی و ارجح شمردن آن نسبت به دیگر متدها، در درجه اول انطباق پذیری و طراحی دقیق این کتاب بر اساس کادر مشترک رفرنس اروپایی CECR و در درجه ی دوم، کاربردی بودن آن برای آماده سازی زبان آموز برای گواهینامه های گوناگون زبان فرانسه مانند DELF,TEFQ,TCFQ و نیز منطبق بودن آن با دیدگاه عملکردی می باشد.در سیستم آموزشی پارس، کلاسها 2 روز در هفته تشکیل می شوند و مدت زمان هر دوره 8 هفته می باشد.

برای ثبت نام در این دوره می توانید از طریق سامانه اقدام نمایید.

جدول دوره :

دوره تعداد جلسات طول دوره محتوای دوره سطح
TAXI 1 16 8 هفته Lecon 1-9 A1
TAXI 2 16 8 هفته Lecon 10-18 A1
TAXI 3 16 8 هفته Lecon 19-28 A1
TAXI 4 16 8 هفته Lecon 29-36 A1
TAXI 5 16 8 هفته Lecon 1-9 A2
TAXI 6 16 8 هفته Lecon 10-18 A2
TAXI 7 16 8 هفته Lecon 19-28 A2
TAXI 8 16 8 هفته Lecon 29-36 A2

دپارتمان فرانسه مرکز زبان پارس برای افرادی که احتیاج به یادگیری زبان فرانسه برای اقامت کانادا، اقامت کبک، تحصیل در کانادا و یا فرانسه دارند ، دوره های آمادگی آزمون سفارت فرانسه و مصاحبه کبک, DELF TEFQ,TCFQ برگزار میکند.

TCFQ

"TCFQ برای کبک" به طور تخصصی طراحی شده است تا با استانداردهای وزارت مهاجرت کبک (MICC) سازگار باشد. و فقط برای افرادی که قصد اقامت در کبک داشته باشند در نظر گرفته می‌شود.
TCFQ برای کبک شامل دو آزمون می‌شود:
فهم شنیداری (30 سوال). مدت آزمون: سی دقیقه
مهارت صحبت کردن (6 سوال). مدت آزمون: 15 دقیقه

مدرک TCFQ فقط برای درخواست مهاجرت معتبر است. شما نمی‌توانید از آن به عنوان مثال برای پذیرش از دانشگاه‌های فرانسه استفاده کنید.

برای ثبت نام در این دوره می توانید از طریق سامانه اقدام نمایید.

DELF

DELF یا گواهی آموزش زبان فرانسوی، مدرکی برای مهارت‌های زبان فرانسوی برای زبان‌آموزان غیربومی زبان فرانسوی است که توسط مرکز بین‌المللی مطالعات زبان فرانسوی (CIEP) برای وزارت آموزش فرانسه برگزار می‌شود. این مدرک از چهار گواهینامه مستقل تشکیل می‌شود که با چهار رده اول CEFR مشابه است.

برای ثبت نام در این دوره می توانید از طریق سامانه اقدام نمایید.

دپارتمان زبان فرانسه پارس درمقطع سنی کودکان و نوجوانان در نظر دارد با آموزش صحیح و مطابق با مدرنترین سیستم های اروپایی و با تکیه بر جدیدترین متدهای آموزشی، زبان آموزان را جهت اخذ گواهینامه بین المللی و دائمی DELF PRIMبرای کودکان 12-8 سال وDELF JUNIOR برای نوجوانان 16-12 سال که در دفتر فرهنگی سفارت برگزار می گردد آماده سازد.

دوره آموزش زبان فرانسه نوجوانان:

زبان آموزان 17-12 سال میتوانند زبان فرانسه را از سطح مقدماتی شروع کنند. آنها قادر خواهند بود تا زبان فرانسه خود را تا سطح پیشرفته مخصوص این رده سنی ارتقاء دهند. متد در نظر گرفته شده برای این رده سنی Le Magمیباشد.

این متد دارای سه جلد است که جلد اول و دوم در چهار ترم آموزشی و کتاب سوم در سه ترم تدریس می شود. محتوای درسی این متد کاملا متناسب با این رده سنی است و دارای جذابیت های بسیاری می باشد. زبان آموزان این رده سنی می توانند پس از اتمام هر کتاب در آزمون DELF JUNIOR شرکت نمایند. مجموعه کتاب های آموزشی Le Mag که مخصوص نوجوانان است، برای آموزش زبان فرانسه به عنوان زبان دوم ، به سبک مجله طراحی شده است. این متد که مطابق با استانداردهای اروپا ( CECR) است، به عنوان متد منتخب در سراسر اروپا محسوب می شود.هر کتاب 8 فصل دارد که در هر فصل هم زمان به مهارت های شفاهی، نگارشی ، مکالمه ، گرامر و تلفظ به همراه موزیک و داستان های مصور می پردازد.

متد آموزشی زبان فرانسه کودکان:

این دوره مخصوص کودکان 7 تا 12 سال می باشد. متد در نظر گرفته شده برای این گروه Alex et zoé می باشد. این متد آخرین متد آموزشی مخصوص این رده سنی است که در سه سطح ابتدایی متوسط و پیشرفته در ایران تدریس میشود. این دوره شامل 3 کتاب و هر کتاب در سه ترم تدریس میشود. زبان آموزان پس از گذراندن هر کتاب می توانند در آزمون DELF PRIM شرکت نمایند.

برای ثبت نام در این دوره می توانید از طریق سامانه اقدام نمایید.